MENU

 

Name : Tuan Haji Mohd Haffiz Bin Haji Ahmad
Designation : The President of Majlis Daerah Labis
Grade : N54
Date of Birth : 09 Disember 1971

 

Education

Kelulusan : Sarjana Muda Ukur (Pengurusan Harta Benda) (Kepujian), Universiti Teknologi Malaysia

 

Info Jawatan

Tarikh Lantikan Pertama : 16 Jun 1995
Tarikh Sah Dalam Jawatan : 01 February 2000
Jabatan Pernah Bertugas :
  1. Penolong Pegawai Daerah, Pejabat Daerah Segamat 16.06.1995 - 15.01.2000
  2. Penolong Setiausaha III, Pejabat SUKJ (BPSM) 16.01.2000 - 15.09.2000
  3. Penolong Setiausaha II, Pejabat SUKJ (BPSM) 16.09.2000 - 31.12.2004
  4. Penolong Setiausaha I, Pejabat SUKJ (BPSM) 01.01.2005 - 31.01.2007
  5. Ketua Penolong Setiausaha (Pengurusan), Pejabat SUKJ (Pentadbiran) 01.02.2007 - 15.01.2008
  6. Jurutulis Majlis Mesyuarat Kerajaan Majlis Mesyuarat Kerajaan Johor, Pejabat Jurutulis 16.01.2008 - 31.01.2009
  7. Ketua Setiausaha Sulit kpd. YAB Menteri Besar Johor, Pejabat Menteri Besar Johor 01.02.2009 - 02.06.2013
  8. Pengarah, Jabatan Pelancongan Negeri Johor 03.06.2013 - 03.05.2014
  9. Pengarah, Unit Sains Teknologi & ICT Negeri Johor - 03.05.2014 - 15.04.2016
  10. Yang DiPertua Majlis Daerah Labis - 16.04.2016 - sekarang

 

Other activities :

  1. Ahli Jawatankuasa Majlis Kebudayaan Negeri Johor 1998-2001
  2. Timbalan Pengerusi Persatuan Bola Sepak Daerah Segamat 1995 -2000
  3. Naib Pengerusi 1 PEMADAM Daerah Segamat 1996-2000
  4. Naib Pengerusi II Majlis Kebudayaan Daerah 1998-2000
  5. Pengurus Kontinjen SUKJ Perbarisan Hari Kebangsaan Peringkat Negeri 2000
  6. Ahli Pelayang Johor 1997 – kini
  7. Pemegang Amanah Persatuan Pegawai Tadbir Negeri Johor
  8. Ahli Jawatankuasa PIBG Sek. Men. Mohd. Khalid, JB

 

Family Information

Name of spouse:

Hajah Norita binti Zaini
Guru Sekolah Kebangsaan Temenggong Abdul Rahman

No. of children:

4 persons